Funkcjonalności systemu inteligentnego domu FIBARO

Sterowanie ogrzewaniem

Sterowanie grzejnikami

System Fibaro kontroluje pracę grzejników poprzez elektroniczny termostat grzejnikowy The Heat Controller. Termostat można zamontować niemal na każdym rodzaju grzejnika. The Heat Controller posiada wbudowany czujnik temperatury, a sama głowica termostatyczna uczy się w jaki sposób Twoje mieszkanie się nagrzewa i ochładza. Dodatkowo możesz wykorzystać osobny czujnik temperatury, który możesz umieścić w dowolnym miejscu pomieszczenia.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

System inteligentnego domu Fibaro może sterować również ogrzewaniem podłogowym w Twoim domu. Do realizacji sterowania ogrzewaniem podłogowym wystarczą siłowniki termoelektryczne montowane w rozdzielni ogrzewania podłogowego, moduły Double Switch do sterowania siłownikami oraz czujniki temperatury w każdym z pomieszczeń, gdzie ma być kontrolowana temperatura.

Sterowanie oświetleniem

Sterowanie światłami ściemnianymi

Regulacja natężenia światła odbywa się za pomocą suwaka w aplikacji, lub poprzez przytrzymanie wciśniętego włącznika światła. Do sterowania ściemnianymi światłami polecamy włączniki ścienne przyciskowe – to znaczy takie, które działają jak przycisk dzwonka do drzwi. Dzięki temu sterowanie światłem odbywa się następująco:
1 przyciśnięcie włącza lub wyłącza światło
2 przyciśnięcia włączają światło ze 100% jasnością
przytrzymanie rozjaśnia lub przyciemnia światło

Sterowanie światłami nieściemnianymi

System Fibaro steruje każdym źródłem oświetlenia. W przypadku nieściemnianych źródeł światła pozwala je włączy i wyłączyć oraz zmierzyć pobór mocy.

Sterowanie kolorowymi światłami LED

Dzięki modułom systemu automatyki możesz kontrolować barwę taśm LED oraz jej jasność za pomocą wygodnych suwaków poprzez aplikację na Twoim telefonie. Natężeniem oświetlenia oraz barwą możesz również sterować za pomocą ściennego przycisku.

Sterowanie bramą garażową i wjazdową

Automatyczne otwarcie bramy gdy wracasz do domu

Bramę garażową możesz otworzyć za pomocą aplikacji, pilota lub ustawić automatyczne otwarcie gdy wracasz do domu. Aplikacja inteligentnego domu śledzi Twoje położenie i otworzy bramę gdy zaczniesz zbliżać się do domu.

Sterowanie roletami

Sterowanie roletami i żaluzjami fasadowymi

Dzięki modułom Fibaro możesz  kontrolować rolety zewnętrzne, rolet wewnętrzne, karnisze elektryczne, żaluzje elektryczne wewnętrzne oraz żaluzje fasadowe. Oprócz sterowania położeniem rolet i żaluzji możesz sterować także położeniem lamelek w żaluzjach. Wszystko to za pomocą tradycyjnego włącznika naściennego lub aplikacji na telefonie.

Sterowanie gniazdami elektrycznymi

Kontroluj czas spędzony przed komputerem

Moduły odpowiedzialne za kontrolę gniazd elektrycznych pozwalają sprawdzić i ograniczyć czas spędzony przed telewizorem, komputerem, czy konsolą. Dzięki temu masz pewność, że Twoje dzieci nie spędzają całych dni wpatrzone w ekran. Za pomocą modułów zamontowanych pod gniazdami elektrycznymi możesz wyłączyć nieużywane urządzenia, zaplanować automatyczne ich włączenie lub sprawdzić pobraną przez nie moc.

Kontrola stanu okien i drzwi

Sprawdź czy okna i drzwi są zamknięte

Dzięki bezprzewodowym modułom bateryjnym Door Window Sensor możesz sprawdzić stan swoich drzwi i okien, oraz dostać powiadomienie gdyby ktoś pod Twoją nieobecność. Czujniki drzwi i okien możesz zainstalować w szafce z lekami, w barku z alkoholem, czy na bramie garażowej.

Ochrona przed zalaniem

Czujnik zalania i elektroniczny zawór

Czujnik zalania wykryje potencjalnie niebezpieczny wyciek i powiadomi Cię o nim poprzez wiadomość w aplikacji, e-mailem, smsem, i zmieni barwę oświetlenia na niebieską. Dodatkowo, przy współpracy z elektrozaworami lub elektroniczną nakładką na kulowy zawór wody, automatycznie zakręci zawór wody aby nie doszło do większych strat.

Ochrona przed pożarem

Czujnik dymu i temperatury

Czujnik dymu Fibaro potrafi wykrywać nie tylko dym, ale także nagły przyrost temperatury, który może być równoznaczny z pożarem. System ostrzeże Cię stosownym powiadomieniem oraz podniesie rolety abyś mógł w łatwy sposób wydostać się z domu.

Ochrona przed czadem

Ochrona przed cichym zabójcą

Tlenek czadu jest szczególnie niebezpieczny gdyż jest bezwonny. Czujnik czadu Fibaro odpowiednio wcześnie wykryje potencjalne zagrożenie o którym powiadomi cię stosownym alarmem i sygnałem optycznym. Dodatkowo system automatyki może włączyć wyższy bieg wentylacji lub rekuperacji.

Jesteś zainteresowany montażem systemu Fibaro w swoim mieszkaniu lub domu?

Prześlij nam rzuty swojego domu lub mieszkania, albo napisz na czym Ci zależy. Przygotujemy dla Ciebie wycenę i pomożemy dobrać odpowiednie funkcjonalności dostosowując system do Twoich potrzeb.

Lub zadzwoń: 790 274 868

    Klikając przycisk Wyślij, wyrażam zgodę na kontakt pod podanym numerem telefonu lub adresem mailowym z dodatkowymi informacjami lub ofertami dotyczącymi produktów i usług realizowanych przez firmę SmartHomify.