Tablet ze statystykami, Home Center Lite, Home Center 2, Smoke Sensor, Flood Sensor, Wall Plug,

SYSTEM FIBARO – Inteligentne rozwiązania dla Twojego domu

Urządzenia FIBARO stanowią jeden z najdoskonalszych systemów Inteligentnego Domu. Miniaturowe moduły wchodzące w skład systemu łączą się w technologii bezprzewodowej przy użyciu protokołu Z-Wave. Dzięki temu montaż systemu Inteligentnego Domu nie wymaga wymiany istniejącej instalacji elektrycznej na nową. Elementy wchodzące w skład systemu FIBARO pozwalają kontrolować oświetlenie, ogrzewanie, alarm, monitoring, rolety, drzwi, okna, zraszacze ogrodu i wiele innych. Inteligentny Dom po odpowiednim zaprogramowaniu może pracować całkowicie samodzielnie, oszczędzając twój czas i pieniądze.

Informacje dotyczące montażu znajdziesz tutaj.

Elementy systemu FIBARO

Wtyk elektryczny należący do systemu FIBARO. Biała przejściówka z kolorową obwódką.
Dwie takie same przejściówki elektryczne. Jedna w pozycji pionowej, druga w pozycji poziomej.
Dwa gniazda elektryczne. Jedno pojedyncze, drugie podwójne. W obu włożone Wall Plugi.
Biała przejściówka z niebieską podświetlaną obwódką. Przejściówka z bolcem. W środku napis 2500W.

Wall Plug

FIBARO Wall Plug z funkcją pomiaru pobieranej energii elektrycznej, jest inteligentną przejściówką typu plug & play. Wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, łatwością przenoszenia i dużymi możliwościami konfiguracyjnymi. Podświetlany pierścień wskazuje aktualny pobór energii, którego wartość jest wskazywana ustalonym kolorem. Wbudowane podświetlenie LED można także wykorzystać jako oświetlenie pomocnicze lub lampkę nocną do pokoju dziecka. Głównym atutem tego urządzenia jest łatwość przenoszenia. Jeśli zachodzi potrzeba sterowania urządzeniem w gnieździe elektrycznym nie będącym częścią systemu Inteligentnego Domu, wystarczy podłączyć Wall Plug do gniazda elektrycznego i można sterować podłączonym do niego urządzeniem.

Biała kula z podstawką. Część kuli wyposażona jest w wewnętrzne oświetlenie led.
Trzy białe kule z podstawkami. W centralnym frontowym punkcie każdej znajduje się imitacja kociego oka.
Biała kula z podstawką. Część kuli wyposażona jest w wewnętrzne oświetlenie led.
Biała kula z podstawką. W środku kształt przypominający żółte oko kota. Do kuli poprowadzone są cztery linie zakończone ikonami: termometru, słońca, róży kierunków, poruszającego się człowieka.

Motion Sensor

FIBARO Motion Sensor to bezprzewodowy, wielofunkcyjny sensor będący nieodłączną częścią systemu Inteligentnego Domu. Zaprojektowany w oparciu o kocie oko, posiada wbudowany czujnik ruchu, temperatury, natężenia światła i wibracji. Podobnie do swojego pierwowzoru, Motion Sensor charakteryzuje się szybkością działania, wysoką czułością i dużym zasięgiem. Wykorzystuje się go w systemie Inteligentnego Domu m.in. do sterowania roletami: kontrola natężenie światła w pomieszczeniu, zarządzania oświetleniem: automatyczne włączanie/wyłączanie światła, kontroli ogrzewania: sterowanie termostatami.

FIBARO Flood Sensor i rozbryzgująca się woda.
Białe urządzenie w kształcie spodka. Plastikowa pełna obudowa z logo firmy FIBARO.
Białe urządzenie w kształcie spodka. Plastikowa pełna obudowa z logo firmy FIBARO.
Moduł FIBARO Flood Sensor unoszący się na wodzie.
FIBARO Flood Sensor i rozbryzgująca się woda.

Flood Sensor

FIBARO Flood Sensor to czujnik zalania o niesamowicie futurystycznym wyglądzie. To kompaktowe urządzenie chroni Ciebie i Twoją rodzinę przed niebezpiecznymi skutkami wycieku wody. Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury, powiadomi Cię nie tylko o grożącym niebezpieczeństwie zalania, ale także o gwałtownych skokach temperatury. Dodatkowo poinformuje Cię jeśli ktokolwiek z domowników, w tym także twój pies, czy kot, zmieni miejsce jego położenia.

Biały spodek z metalową obwódką. Stojący na boku. Czerwona dioda na środku. Obok spalona zapałka, z której leci dym.
Cylindryczne urządzenie. Biała górna i dolna pokrywa. Ścianka metalowa z dużą ilością okrągłych szczelin.
Cylindryczne urządzenie. Biała górna i dolna pokrywa. Ścianka metalowa z dużą ilością okrągłych szczelin.
Cylindryczne urządzenie. Biała górna i dolna pokrywa. Ścianka metalowa z dużą ilością okrągłych szczelin.

Smoke Sensor

FIBARO Smoke Sensor to wysokiej klasy czujnik przeciwpożarowy. Przy jego tworzeniu inżynierowie Fibar Group wzięli pod uwagę także to, że niektóre materiały potrafią się palić bez emitowania dużych ilości dymu. Dlatego w FIBARO Smoke Sensor zamontowano dodatkowo czujnik temperatury. Dzięki temu urządzenie reaguje nawet na niewielką ilość dymu czy zaprószenie ognia – wystarczy gwałtowny skok temperatury lub jej wzrost do 60°C. O wykrytym zagrożeniu sensor informuje natychmiast poprzez wbudowaną syrenę i świetlne sygnały wielokolorowego oświetlenia RGB LED. Każde z takich zdarzeń jest zapisywane w pamięci centrali.

Dwa białe urządzenia: kontrakton (mały), część wykonawcza (duża). Oba tworzą jedno urządzenie.
Brązowe otwarte drzwi. W rogu widok powiększonej futryny z przyklejonym sensorem.
Dwa czarne urządzenia: kontrakton (mały), część wykonawcza (duża). Oba tworzą jedno urządzenie.
7 urządzeń Door Window Sensor. Różnokolorowe

Door Window Sensor

FIBARO Door/Window Sensor jest bezprzewodowym, bateryjnym czujnikiem magnetycznym, kompatybilnym ze standardem Z-Wave. Zmiana stanu urządzenia powoduje automatycznie wysłanie sygnału do kontrolera Z-Wave i zasocjowanych urządzeń. Fibaro Door/Window Sensor może być wykorzystywany do tworzenia scen świetlnych, w systemach bezpieczeństwa, systemach nadzoru oraz wszędzie tam gdzie potrzebna jest informacja o otwarciu lub zamknięciu drzwi, okna, bramy garażowej, etc. Wykrycie otwarcia odbywa się poprzez oddzielenie od siebie czujnika i elementu magnetycznego. Dodatkowo moduł obsługuje jeden przewodowy czujnik temperatury DS18B20 i posiada wejście bezpotencjałowe.
Biała ramka z tylną podstawą.
czarna, lekko szarawa ramka z tylną podstawą. Czarne tło.
6 dłoni wykonujących różne gesty

Swipe Gesture Controller

FIBARO Swipe to rewolucyjne, zasilane bateryjnie urządzenie pozwalające na kontrolę urządzeń poprzez sieć Z-Wave przy pomocy gestów. Przesuwaj dłoń przed panelem w górę, w dół, w lewo lub w prawo, wykonuj gesty okrężne i używaj sekwencji gestów, aby w intuicyjny sposób sterować Twoim inteligentnym domem
Czerwony przycisk z białą podstawką przypominający grzyba.

The Button

FIBARO Button to kompaktowe, zasilane bateryjnie urządzenie kompatybilne ze standardem Z-Wave Plus. Pozwala na kontrolę innych urządzeń poprzez sieć Z-Wave oraz uruchamianie scen utworzonych w Systemie FIBARO. Za pomocą jednego do pięciu kliknięć lub przez przytrzymanie przycisku można wyzwalać różne akcje, zdefiniowane przez użytkownika. W trybie paniki każde naciśnięcie przycisku skutkuje uruchomieniem Alarmu FIBARO. Dzięki małym wymiarom i bezprzewodowej komunikacji, FIBARO Button można zamontować w dowolnym miejscu, na każdej powierzchni i w dowolnej orientacji, np. obok łóżka lub pod blatem biurka.
Uniwersalny moduł elektroniczny. Wejście na cztery przewody. Po przeciwnej stronie wyprowadzenie przewodów.
Uniwersalny moduł elektroniczny. Wejście na cztery przewody. Po przeciwnej stronie wyprowadzenie przewodów.
Uniwersalny moduł elektroniczny. Wejście na cztery przewody. Po przeciwnej stronie wyprowadzenie przewodów.

Universal Binary Sensor

Universal Binary Sensor jest bezprzewodowym modułem umożliwiającym zwiększenie funkcjonalności dowolnego czujnika z wyjściem binarnym o możliwość komunikacji z bezprzewodową siecią Z-WAVE i systemem inteligencji budynkowej FIBARO. Ponadto moduł umożliwia bezprzewodową komunikację systemu z czujnikami temperatury DS18B20. Urządzenie może obsłużyć do dwóch dowolnych czujników binarnych i do 4 czujników temperatury DS18B20. Sensor został przystosowany do montażu w obudowie czujnika lub innego urządzenia, którego funkcjonalność chcemy rozszerzyć.

Czarny moduł z antenką. Z przodu logo fibaro.
Czarny moduł z antenką. Z przodu logo fibaro.

Roller Shutter 2

FIBARO Roller Shutter 2 to niewielkich rozmiarów moduł pozwalający na zarządzanie pracą rolet, markiz, żaluzji oraz bram garażowych napędzanych jednofazowym silnikiem prądu przemiennego. Pozwala on na bardzo precyzyjne określenie ich położenia dzięki funkcji kalibracji i wprowadzonemu systemowi nauki położeń krańcowych. Sterownik współpracuje zarówno z bramami czy roletami wykorzystującymi mechaniczne, jak i elektroniczne wyłączniki krańcowe, dzięki czemu mamy dużo większą swobodę przy ich zakupie.

Czarny moduł z antenką. Z przodu logo fibaro.
Czarny moduł z antenką. Z przodu logo fibaro.

RBGW Controller

RGBW Controller to jedyny na świecie zaawansowany, bezprzewodowy sterownik do obsługi czterokolorowych taśm LED, wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Prócz tradycyjnych kanałów RGB obsługuje także czwarty kanał, światła białego, dla uzyskania palety barw poszerzonej o całą gamę kolorów pastelowych.

Czarny moduł z antenką. Z przodu logo fibaro.
Czarny moduł z antenką. Z przodu logo fibaro.

Relay Switch 2×1,5 kW

Zdalnie sterowany Podwójny Łącznik Przekaźnikowy systemu FIBARO jest przeznaczony do pracy w puszce łącznika ściennego lub tam gdzie istnieje potrzeba wysterowania dowolnych dwóch odbiorników o mocy nie przekraczającej 1,5kW .

Czarny moduł z antenką. Z przodu logo fibaro.
Czarny moduł z antenką. Z przodu logo fibaro.

Relay Switch 1×2,5kW

Zdalnie sterowany Pojedynczy Łącznik Przekaźnikowy systemu FIBARO jest przeznaczony do pracy w puszce łącznika ściennego lub tam gdzie istnieje potrzeba wysterowania jednego odbiornika o mocy nie przekraczającej 3 kW .

Czarny moduł. Z przodu logo FIBARO. Z tyłu gradientowe niebieskie tło.

Dimmer 2

Fibaro Dimmer 2 to inteligentne urządzenie płynnie regulujące przepływ prądu i automatycznie regulujące natężenie oświetlenia dowolnego typu. Pozwala sterować oświetleniem domowym w najbardziej optymalny sposób i zmniejszyć zużycie energii. Automatycznie rozpoznaje podłączone obciążenie i jest zabezpieczony przed przeciążeniem lub zwarciem. Dimmer 2, to najnowszy i najbardziej zaawansowany produkt do kontroli, ściemniania i zarządzania różnymi źródłami światła.
Czarne miniaturowe urządzenie z antenką. W tle kartonowe opakowanie.

Single Switch 2

FIBARO Switch 2 został zaprojektowany do włączania/wyłączania urządzeń elektrycznych. Dzięki swoim małym rozmiarom może zostać zamontowany w puszkach instalacyjnych lub obudowach urządzeń. Switch 2 pozwala na sterowanie urządzeniami poprzez sieć Z-Wave lub przy pomocy podłączonego przycisku. Pomiar mocy czynnej i zużycia energii pozwala na monitorowanie i obniżenie rachunków za energię elektryczną.
Czarne miniaturowe urządzenie z antenką. W tle kartonowe opakowanie.

Double Switch 2

FIBARO Switch 2 został zaprojektowany do włączania/wyłączania urządzeń elektrycznych. Dzięki swoim małym rozmiarom może zostać zamontowany w puszkach instalacyjnych lub obudowach urządzeń. Switch 2 pozwala na sterowanie urządzeniami poprzez sieć Z-Wave lub przy pomocy podłączonego przycisku. Pomiar mocy czynnej i zużycia energii pozwala na monitorowanie i obniżenie rachunków za energię elektryczną.
Centrala o prostokątnej obudowie. Fioletowa grafika na górze obudowy. Lekko fioletowe pasy w tle. Czarny podpis na dole. Logo na górze.
Centrala o prostokątnej obudowie. Fioletowa grafika na górze obudowy. W tle karton z nadrukowanym zdjęciem centrali

Home Center Lite

HC Lite, podobnie jak nagradzana wielokrotnie centralka Home Center 2, stanowi mózg inteligentnego domu. Przy jej wykorzystaniu można zautomatyzować nawet największy obiekt i zarządzać w nim aż 230 urządzeniami. Dzięki bezprzewodowej komunikacji w technologii Z-Wave montaż całego systemu nie wymaga jakiegokolwiek remontu czy kosztownych modyfikacji. Istnieje możliwość zainstalowania go w każdej nieruchomości – nawet w pełni wykończonej.
Centrala o prostokątnej srebrnej obudowie. Na górze obudowy logo FIBARO. Z tyłu antenka.
Centrala o prostokątnej srebrnej obudowie. Na górze obudowy logo FIBARO. Z tyłu antenka.

Home Center 2

Home Center 2 to mózg zarządzający Systemem Fibaro w Twoim domu. W odróżnieniu od dotychczas dostępnej w sprzedaży centralki, Home Center 2 jest urządzeniem od podstaw zaprojektowanym przez naszych inżynierów. Pozwoliło nam to uwolnić się od ograniczeń narzucanych przez dotychczas dostępne na świecie urządzenia i w jak największym stopniu zrealizować nasze pomysły. Dzięki swojej innowacyjności, Home Center 2 zrewolucjonizuje dotychczasowe podejście do bramek sterujących automatyką domową w standardzie Z-Wave.

Nagrody